Крипак Максим

п’ятиразовий паралімпійський чемпіон, срібний та бронзовий призер, встановив два Світових та один Паралімпійський рекорд.

Народився 23 травня 1995 року у місті Харкові. Випускник Академії.
Навчався на факультеті циклічних видів спорту, на кафедрі водних видів спорту. У 2017 році отримав диплом бакалавра, у 2018 році – магістра.

“У 12 років я зрозумів, що без води не можу”. Вперше до басейну Максим потрапив у шість років за рекомендацією лікарів. Тоді хлопець ще не мріяв про спортивну кар’єру. “У перші дні, коли я прийшов на плавання, я просто любив плавати”, – розповідає Крипак.

На спортивному шляху Максим, зізнається, що було багато труднощів, але завдяки своїй цілеспрямованості та наполегливості він не зупинився і досяг мети. «У мене на якийсь час призупинилося зростання результатів”, – пригадує Максим.
На запитання, чи не бажав він тоді покинути спорт, параатлет відповідає: “Бажання покинути плавання було протягом усіх 20 років. У юному віці, коли важко приборкати свої думки та емоції, у період, коли результат не зростав. Але мене повертали на мій шлях, де я досяг бажаного”.

На рахунку спорсмена чимала кількість досягнень. Він заслужений майстер спорту України, багаторазовий чемпіон та срібний призер XV літніх Паралімпійських ігор 2016 року (м. Ріо-де-Жанейро), багаторазовий чемпіон та триразовий срібний призер Чемпіонату Європи 2018 року, багаторазовий чемпіон та срібний призер Чемпіонату світу 2019 року. Багаторазовий чемпіон та срібний призер Чемпіонату Європи 2021 року.

«Я спостерігаю за іншими плавцями і дивлюся їхню техніку. Іноді пробую щось, додаю до себе, а щось прибираю, намагаюся знайти ту саму техніку, яка максимально комфортна мені і максимально результативна для мене»- розповідає Максим Крипак.

Ми пишаємося, що Максим Крипак – випускник Академії. Бажаємо йому наснаги для нових перемог.