Ажиппо Олександр Юрійович

В.о. ректора Харківської державної академії фізичної культури, доктор педагогічних наук, професор.
Член Секції з фізичної культури і спорту Відділення вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, керівник Відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації «Спортивна студентська спілка України» у Харківській області, заступник Голови ГО «Відділення Національного олімпійського комітету України в Харківській області», суддя І категорії з лижного спорту та біатлону

За високі професійні досягнення нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, нагрудним знаком «Відмінник освіти», Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, подякою Міністерства освіти і науки України, Почесною грамотою Харківської міської ради, Орденом Студентської спілки України – нагрудним знаком «Честь і слава».

Загальний стаж педагогічної роботи у закладах вищої освіти становить понад 20 років. Підготував 4 кандидати наук. Є автором 164 публікацій, з них 140 наукових праць, у тому числі 75 статей у фахових виданнях, 6 статей у Scopus, 6 монографій та 18 праць навчально-методичного характеру. Важливе практичне значення його наукової діяльності мають також отримані два патенти на корисну модель та два свідоцтва про реєстрацію авторського права.

О.Ю. Ажиппо займається вирішенням наукових проблем теоретико- методологічних засад підготовки майбутніх учителів фізичної культури, активно займається розвитком параолімпійського та дефлімпійського спорту серед студентів, бере участь в організації та суддівстві змагань серед паралімпійців; особливу увагу приділяє науково-дослідницькій, організаційній та громадській роботі у сфері популяризації рухової активності серед молоді, збереження здорового потенціалу нації та масового спорту; очолює Вчену раду Академії, є членом Спеціалізованої вченої ради К 64.862.01, входить до складу редакційної колегії фахового видання категорії Б – «Слобожанський науково-спортивний вісник».

За розпорядженням голови Харківської обласної державної адміністрації О.Ю. Ажиппо був призначений керівником підгрупи «Молодіжна і гендерна політика, фізична культура та спорт» Робочої групи з розробки Стратегії розвитку Харківської області на період 2021–2027 років.
Контактна інформація: тел. +38 (057) 705-23-01
E-mail: office.rector@khdafk.com