ФАКУЛЬТЕТИ АКАДЕМІЇ

Факультет спортивних ігор та одноборств

Історія факультету

Факультет спортивних ігор засновано у 1989 році, з 1991 року його було перейменовано на спортивно-педагогічний, а з 1996 – факультет спортивних ігор та одноборств.

Першими керівниками факультету були: Віктор Петрович Пелипак – перший декан факультету – доцент, майстер спорту з волейболу та баскетболу; з 1994 року факультет очолив Іван Іванович Приходько – професор, кандидат 

педагогічних наук; з 1995 року деканом факультету призначено Олександра Андрійовича Єфімова – доцента кафедри спортивних та рухливих ігор, суддю національної категорії з баскетболу. З 2007 року факультет спортивних ігор та одноборств очолює Володимир Іванович Перевозник – професор кафедри футболу та хокею, кандидат наук з фізичного виховання та спорту. Дипломант обласного конкурсу «Вища школа Харківщини - кращі імена» у номінації «Декан факультету» у 2008, 2012 роках. 

Декан факультету
Перевозник Володимир Іванович
, професор, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, профессор кафедри футболу та хоккею.
Телефон: (057) 705–06–15

Заступник декана

Володимир Валерійович Паєвський – доцент кафедри спортивних та рухливих ігор, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, суддя міжнародної категорії з волейболу

Методистами деканату з  2012 року є Олена Миколаївна Головачова та Тетяна Євгеніївна Соколова.

За час існування деканату заступниками деканів були: Олександр Андрійович Єфімов – доцент кафедри спортивних та рухливих ігор; Володимир Іванович Перевозник – доцент кафедри футболу та хокею; Олійник Владислав Миколайович - старший викладач кафедри одноборств; нині заступником декана є Володимир Валерійович Паєвський – доцент кафедри спортивних та рухливих ігор, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, суддя міжнародної категорії з волейболу. Методистами деканату з 1994 року працювали Світлана Яківна Усік та Наталія Юріївна Кійко; з 2012 року – Олена Миколаївна Головачова, Тетяна Євгеніївна Соколова,  з 2017 року - Альона Станіславівна Леонтьєва та Тетяна Євгенівна Скоколова. Діяльність факультету пов’язана з підготовкою високо- кваліфікованих спортсменів з багатьох видів спорту, зокрема, футболу, баскетболу, волейболу, гандболу, тенісу, боксу, тайського боксу, боротьби.

До складу факультету спортивних ігор та одноборств входять кафедри: боксу; одноборств; спортивних та рухливих ігор; української та іноземних мов; футболу та хокею.

За роки існування факультет досяг певних успіхів у навчальній, науково-дослідній, виховній, а також у спортивній діяльності. На факультеті працюють викладачі високої кваліфікації, з яких 2 доктори наук, 16 кандидатів наук, 4 заслужених працівника спорту, 8 заслужених тренерів, 6 суддів міжнародної категорії, 8 суддів національної категорії та 3 майстра спорту міжнародного класу.

Студенти та випускники факультету беруть активну участь у змаганнях високого рівня – Олімпійських іграх: Тадеєв Ельбрус – вільна боротьба – бронзова медаль (1992, Барселона) та золота медаль (2004, Афіни), Петренко Сергій – хокей – золота медаль (1992, Альбервіль), Машуренко Руслан – дзюдо та Данільченко Сергій – бокс – бронзові медалі (2000, Сідней); чемпіонатах Світу та Європи – 158 спортсменів. Більшість студентів є учасниками чемпіонатів України, Всесвітніх Універсіад та Спартакіад, переможцями змагань міжнародного та національного рівнів з різних видів спорту, переможцями та учасниками різноманітних творчих конкурсів. 

Щороку факультет випускає студентів з кваліфікацією бакалавр та магістр. Випускники факультету працюють тренерами в дитячих спортивних школах, викладачами вищих навчальних закладів, учителями фізичної культури як України, так і країн близького та дальнього зарубіжжя. Їхній успішній роботі з обраної спеціальності сприяє теоретична і практична підготовка, що забезпечується навчальними планами факультету.

Традиційними стали на факультеті зустрічі з відомими діячами галузі фізичної культури і спорту, олімпійськими чемпіонами, тренерами. Це незабутні виступи М. Маркевича, Ю. Пояркова, Е. Тадеєва та інших. Яскравою палітрою в житті факультету стали творчі вечори. Це, зокрема, Дні факультету, Свято поезії, літературні читання. Патріотичне виховання студентів факультету спортивних ігор та одноборств – один із головних аспектів виховання молоді.

Широкий навчальний, науковий, творчий потенціал факультету є міцним підґрунтям Харківської державної академії фізичної культури.

Телефон факультету спортивних ігор та одноборств:  705-06-15

uk Ukrainian
X