Ухвалено Резолюцію Національного конгресу Спортивної студентської спілки України

25 травня 2018 року на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (м.Луцьк) відбувся Національний конгрес Спортивної студентської спілки України.
Учасники і почесні гості обговорювали стратигічні напрями розвитку студентського спорту на Україні в тому числі мова йшла про місію системи фізичного виховання у закладах вищої освіти. Фізичне виховання в системі вищої освіти відіграє велике значення в гармонійному розвитку особистості, активній громадській позиції та національно-патріотичному вихованню, формуванню здоров’я шляхом залучення до здорового способу життя, де саме рухова активність є генеруючим чинником.
Заступник Міністра освіти і науки України, президент Української федерації учнівського спорту Роман Греба зазначив, що задля здоров’я студентів вишам слід створити умови, аби молодь щонайменше 150 хвилин протягом тижня витрачала на аеробну спрямованість помірної інтенсивності та 60 хвилин на силову спрямованість для основних груп м’язів.
Євгеній Імас, президент Спілки, ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України, наголосив на необхідності модернізації системи фізичного виховання у вишах через тенденцію останніх років до ліквідації існуючої системи фізичного виховання студентської молоді.
Керівник Відокремленого підрозділу ВГО «Спортивної студентської спілки України», ректор Харківської державної академії фізичної культури
Олександр Ажиппо представив напрацювання териториального підрозліду з організації студентського спорту у закладах вищої освіти.
У резолюції Конгресу, зокрема, затверджена необхідність функціонування у вишах двох автономних систем: окремо фізичного виховання і окремо спорту. Кожна з них повинна мати своє організаційне, кадрове, методичне, наукове, фінансове та матеріально-технічне забезпечення. Варто створити Центр студентського спорту, який забезпечить умови для поєднання навчання у закладах вищої освіти та спортивної підготовки студентів, зокрема, до участі в Універсіадах та студентських лігах України, чемпіонатах Європи та світу серед студентів тощо з метою популяризації діяльності закладу вищої освіти на всеукраїнському та міжнародному рівнях.
Окреме доручення отримав Виконавчий комітет та дирекція Спортивної студентської спілки України щодо організації та проведення XIV Універсіади України у м. Харкові 20 вересня 2018 року у дні святкування Міжнародного дня студентського спорту спільно з Відокремленим підрозділом ВГО «Спортивної студентської спілки України» у Харківський області.
Ректорам закладів вищої освіти рекомендовано:
– вжити заходів для належного функціонування кафедр фізичного виховання, що забезпечиватимуть організаційне супроводження реалізації програми розвитку фізичного виховання у закладі вищої освіти;
– розглянути питання про створення центру студентського спорту як структурного підрозділу закладу вищої освіти відповідно до статті 33 Закону України «Про вищу освіту»;
– організувати на високому рівну проведення у закладі вищої освіти першого етапу XIV літньої Універсіади України, а також підготовку та участь студентів у зональних змаганнях та фінальної частини цих змагань.
Відокремленому підрозділу ВГО «Спортивної студентської спілки України» в Харківській області доручена координація роботи з розвитку студентського спорту в закладах вищої освіти.