Додаткові можливості та стимули для молодих вчених, збільшення кількості відзнак у сфері освіти і науки

Додаткові можливості та стимули для молодих вчених, збільшення кількості відзнак у сфері освіти і науки

03 листопада 2021 року прийнято зміни до деяких постанов Верховної Ради України щодо нагородження відзнаками Верховної Ради у сфері освіти і науки. Документом передбачено збільшення кількості відзнак Верховної Ради у сфері освіти і науки, а також розподілення премій педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), позашкільної освіти за регіонами.

Сформовано додаткові можливості та стимули для проведення молодими вченими фундаментальних і прикладних наукових досліджень, науково-технічних розробок. У тому числі в сферах, що пов’язані з дослідженнями, які містять таємну інформацію.

Також створено умови для дослідження проблемних питань у галузі законотворчості. Вимоги до таких конкурсних робіт і умови для досліджень у цій сфері визначатиме Комітет з питань освіти, науки та інновацій.

Прийняті зміни передбачають зростання кількості найкращих учасників зовнішнього незалежного оцінювання, а також молодих учених – докторів наук, які скористаються підтримкою Верховної Ради, будуть навчатися та плідно працювати в Україні як мінімум один рік, що зменшить відтік талановитих молодих кадрів за кордон.

Більш детальна інформація за покликанням: https://mon.gov.ua/ua/news/verhovna-rada-sformuvala-dodatkovi-mozhlivosti-ta-stimuli-dlya-molodih-vchenih-i-zbilshila-kilkist-vidznak-u-sferi-osviti-i-nauki