Всеукраїнський марафон академічних днів боротьби з раком молочної залози

 

19 травня 2021 року відбулася урочиста частина «Всеукраїнського марафону академічних днів боротьби з раком молочної залози», організована Харківською державною академією фізичної культури. Це був підсумковий ІІІ етап реалізації польсько-українського проєкту «Самодіагностика раку молочної залози у молодих українських жінок» у рамках програми RITA – зміни в регіоні.

Цей соціальний проєкт спрямований на обмін польським досвідом у галузі самоаналізу грудей українських жінок, впровадження навчальної діяльності в університетах України та формування культури самоспостереження. Місія проєкту – врятувати людське життя, оскільки підвищення обізнаності громадськості та здобуття практичних знань неодмінно сприяє зменшенню кількості захворюваних.

На початку заходу зі вступним словом виступив ректор Академії, доктор педагогічних наук, професор Олександр Ажиппо. Ректор привітав усіх учасників марафону та наголосив про важливість проведення такого масштабного проєкту, який сприяє підвищенню обізнаності людей щодо проблеми раку молочної залози. 

Також до привітань від Генерального консульства Республіки Польщі у місті Харкові долучилася віцеконсул Барбара Качмарчик, яка зазначила, що рак молочної залози є найпоширенішим онкологічним захворюванням серед жінок.

У рамах зустрічі представлені результати проєкту, відбулися виступи польських та українських онкологів.

Серед учасників та експертів заходу були присутні професор, доктор Університету економіки в Бидгощі Олександр Скалій; директор медичної школи для дорослих, науковий працівник Університету економіки в Бидгощі Тетяна Скалій; лікар Онкологічного центру у Бидгощі, хірург- онколог Вітольд Ковальський; канцлер Університету економіки в Бидгощі Філіп Сікора, а також керівництво, співробітники та здобувачі вищої освіти Академії, директор ТОВ «Медичний центр «КПД-МЕДКЛІНІК»» доктор медичних наук, професор, Сергій Пушкар, керівник кабінету надання допомоги паліативним пацієнтам «БеzБолю» Анастасія Гриньова, співзасновник Благодійного Фонду “Харків з тобою”, cancer survivor, Наталя Яковлєва та представники засобів масової інформації.

Для усіх охочих на базі Академії проведено безкоштовні консультації провідним лікарем-онкологом з Польщі.