Відкриття алеї «Олімпійська гордість»

15 вересня 2020 року у Харківській державній академії фізичної культури відбулося урочисте відкриття алеї «Олімпійська гордість», в якій взяли участь олімпійські чемпіони, переможці міжнародних змагань, провідні харківські спортсмени, студенти та випускники Академії. 

На спортивному заході також були присутні почесні гості: Голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Володимирович Кучер, який виступив з вітальним словом та нагородив Почесною Грамотою Харківської обласної державної адміністрації колектив Академії за багаторічну професійну сумлінну працю та вагомий внесок у розвиток студентського спорту на Слобожанщині і в Україні, Голова відділення Національного Олімпійського Комітету України в Харківській області Віктор Анатолійович Христоєв, який побажав спортсменам ще більше перемог і спортивних досягнень у майбутньому, та Олена Миколаївна Кривенцова, начальник Харківського обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, яка зазначила, що Харківська державна академія фізичної культури має високий рівень підготовки спортивних кадрів України. 

Для Академії це вже традиційне свято, але цього року на учасників та гостей спортивного заходу очікувало багато новацій. 
Відкриття нової галереї викликало значний інтерес у всіх гостей свята, серед яких була Людмила Джигалова, двократна олімпійська чемпіонка з легкої атлетики. Вона зауважила, що їй надзвичайно сподобався її портрет, і вона була дійсно вражена ідеєю його створення художниками. 

Усього в галереї представлено двадцять портретів випускників-олімпійців Академії. Натомість одна рамка так і  залишилася порожньою як мотиваційне гасло для усіх майбутніх переможців. 

Олександр Ажиппо, ректор Харківської державної академії фізичної культури, зазначив: «У цьому році ми досягли значних успіхів. По-перше, ми зробили ремонт в Академії та створили галерею. По-друге, нам вдалося відкрити музей спорту, в якому знаходиться багато кубків та медалей наших видатних студентів, які наполегливою працею виборювали на змаганнях призові місця. Ми пишаємося нашими студентами, адже вони є гордістю нашої Академії».
Також ректор наголосив, що надзвичайно важливо для студентів, які зараз навчаються в Академії, брати приклад з найкращих. Ніхто ще не скасовував виховання та патріотизм, який передається з кожним поколінням студентів.

За традицією, найкращі викладачі, випускники та студенти Академії отримали нагороди від Олімпійського комітету та Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.