Затверджено умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2021 році

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 15.10.2020 року №1274 «Про затвердження умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2021 році» основний етап вступної кампанії у 2021 році відбудеться у липні.

«Ми плануємо провести наступну вступну кампанію в липні 2021 року, щоб і вступники, і члени приймальних комісій мали час на відпочинок перед початком нового навчального року. Оскільки ще не відомо, як буде розвиватися ситуація з поширенням коронавірусу, майже всі вступники (у тому числі й на основі ОКР молодшого спеціаліста) зможуть подавати заяви на вступ в електронному вигляді. Для реєстрації електронного кабінету необхідно мати хоча б один сертифікат ЗНО та документ про повну загальну середню освіту, виготовлений в Україні з використанням фотополімерних технологій. Ми також плануємо зробити можливим подання документів на зарахування дистанційно: безпосередньо через електронний кабінет вступника з використанням електронного підпису», – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Для вступників на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування обов’язковим залишиться ЗНО з української мови та літератури, вступники ж на інші спеціальності зможуть скористатися правом проходити тестування лише з української мови. 

Також Фахівці Українського центру оцінювання якості (УЦОЯО) запевняють, що тест з української мови обов’язково міститиме завдання, які передбачають знання з української літератури. 

Сертифікати ЗНО з української мови та літератури 2018-2020 рр. можна буде використовувати для вступу на всі спеціальності.

У наступному році для більшості спеціальностей значно розширено перелік предметів ЗНО, які можуть використовуватись як третій конкурсний предмет (див. Додаток 4 до Умов прийому).  

Відповідно до Додатку 4 до Умов прийому до спеціальності фізична культура і спорт наразі встановлено такі вимоги: перший предмет – українська мова, другий предмет – біологія та третій предмет – творчий конкурс.

Важливим аспектом є обмеження кількості заяв, які вступник може подати на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт) – загалом не більш ніж 30 заяв. Крім того, для уникнення  непорозумінь із наданням рекомендацій на контракт, заяви тих вступників, які зараховані на бюджет, будуть автоматично виключені на всі інші конкурсні пропозиції за винятком випадків, коли вступник сам виявить бажання їх залишити (якщо планує навчатися більш ніж за однією освітньою програмою, більш ніж в одному закладі освіті тощо). 

Для вступників до магістратури буде обов’язковим Єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ) для всіх спеціальностей. 

Для надання більшої ваги фаховому вступному випробуванню запроваджено вагові коефіцієнти – тепер заклад зможе збільшити вагу бала за фахове випробування, залишивши на іспит з іноземної мови щонайменше 25%. 

У новому році вступники до магістратури зможуть використовувати результати ЄВІ 2020-го та 2021 року, результати єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) – тільки 2021 року.