Урочиста зустріч Президента України з паралімпійською збірною командою України, яка блискуче виступила на зимових Паралімпійських іграх-2018.

30 березня 2018 року на Olympic NSC відбулась зустріч Президента України Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко з паралімпійцями.
Петро Порошенко: “Феноменальний успіх українських паралімпійців на XIІ зимових Паралімпійських іграх 2018 року став визначною подією в історії світового спорту.
Дякую нашим незламним спорсменам-паралімпійцям за перемоги. Ви – справжня гордість для України!
Нехай ваш приклад надасть наснаги і віри у власні сили тисячам і тисячам особам з інвалідністю в Україні, надихне і до занять спортом, і до активного включення в громадське життя.»
Глава держави відзначив паралімпійців, які здобули нагороди на зимових іграх в південнокорейському Пхьончхані, орденами та медалями. Державні нагороди присвоїли майже двом десяткам спортсменів. Серед них – і наймолодший член збірної та водночас наймолодший за всю історію української Паралімпійської збірної золотий призер цьогорічної зимової Олімпіади Тарас Радь. 18-річного юнака відзначили орденом “За заслуги”. Нагороду присвоїли і лідеру збірної – Віталію Лук’яненку вручили орден Ярослава Мудрого.
Водночас глава держави у присутності паралімпійців підписав одразу три документи. Один із них – закон, згідно з яким термін “інвалід” замінюють на “людина з інвалідністю”. Його відтепер будуть використовувати у всіх без винятку документах. Окрім цього, Президент підписав указ, який запроваджує сотню нових стипендій для дітей з інвалідністю за досягнення у спорті.
Президент зазначив, що держава змінюється, в тому числі в питанні підтримки людей з інвалідністю. Він наголосив на важливості загальноукраїнських проектів розвитку інклюзивної освіти, які ініціювала та активно підтримує їх впровадження його дружина Марина Порошенко. «Я йду з дому – Марина пише підручник для інклюзивної освіти, повертаюся – вона планує їхати й відкривати в областях нові школи, об’єкти, нові програми. Три роки тому, коли говорили інклюзивна освіта, ніхто не розумів, що це таке», – додав Президент.
Глава держави зазначив, що зараз внесені відповідні зміни до законодавства, надається бюджетна підтримка, започаткована програма в кожній області. «Це є ознака цивілізованої країни, ознака європейської країни. Ознака того, що ми рухаємось в правильному напрямку», – підкреслив він.
Президент висловив переконання, що інклюзивна освіта надихатиме тисячі дітей з інвалідністю займатися спортом, активно включатись в життя. «Давайте разом популяризувати спорт серед ветеранів та людей з інвалідністю. Давайте разом відкривати нові спортивні майданчики, нові спортивні зали. Робити все можливе для того, щоб створити гідні умови українським бійцям, які повертаються з фронту», – звернувся він до спортсменів-паралімпійців.
Глава держави побажав спортсменам доброго здоров’я і перемог, мирного неба ти миру нашій країні.