Заходи з олімпійської освіти за участю Регіонального відділення Олімпійської академії України в Харківській області

У вересні 2020 року за участю членів Регіонального відділення Олімпійської академії України в Харківській області проведено низку заходів з метою впровадження олімпійської освіти, поширення олімпійських цінностей та розвитку олімпійського руху, пропаганди здорового способу життя.

15 вересня у Харківській державній академії фізичної культури відбувся Всеукраїнський Олімпійський урок, у межах якого відбулося урочисте відкриття алеї «Олімпійська гордість» та музею спорту. Участь у відкритті взяли чемпіони та призери Олімпійських ігор Людмила Джигалова, Катерина Сердюк, Сергій Данильченко, Віктор Рубан, Олексій Пригоров, Богдан Бондаренко, Владислав Грико, переможці міжнародних змагань, провідні харківські спортсмени, студенти та випускники Академії.

На спортивному заході також були присутні почесні гості: Голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Володимирович Кучер, який виступив з вітальним словом та нагородив Почесною Грамотою Харківської обласної державної адміністрації колектив Академії за багаторічну професійну сумлінну працю та вагомий внесок у розвиток студентського спорту на Слобожанщині і в Україні, Голова відділення Національного олімпійського комітету України в Харківській області Віктор Анатолійович Христоєв, який побажав спортсменам ще більше перемог і спортивних досягнень у майбутньому, та Олена Миколаївна Кривенцова, начальник Харківського обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, яка зазначила, що Харківська державна академія фізичної культури має високий рівень підготовки спортивних кадрів України.

Ректор Академії Олександр Юрійович Ажиппо побажав студентам натхнення та успіхів, а також наголосив, що надзвичайно важливо для студентів, які зараз навчаються в Академії, брати приклад з найкращих.

За традицією, найкращі викладачі, випускники та студенти Академії отримали нагороди від відділення Національного олімпійського комітету України в Харківській області та Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

Продовженням Всеукраїнського Олімпійського уроку у Харківській державній академії фізичної культури став Олімпійський урок «#Be Active. Олімпійці серед нас» та Олімпійська вікторина для студентів першого курсу, які провели онлайн викладачі кафедри олімпійського і професійного спорту Таран Лариса Миколаївна – доцент, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, Тарасевич Олена Анатоліївна – старший викладач, Окунь Дар’я Олександрівна – кандидат наук з фізичного виховання та спорту, – члени Регіонального відділення Олімпійської академії України в Харківській області.

У лекції надано інформацію про необхідність рухової активності, особливо сьогодні, коли світ об’єднується у боротьбі із COVID-19. Розкрито історію заснування керівного органа олімпійського руху – Міжнародного олімпійського комітету та названо його президентів. Зосереджено увагу студентів на застосуванні олімпійських цінностей – поваги, дружби, досконалості як у спорті, так і у повсякденному житті. Повідомлено про особливості сучасного функціонування Міжнародного олімпійського комітету. Представлено масштаби проведення Олімпійських ігор за кількістю країн-учасниць, спортсменів, видів змагань. Наведено цікаві факти про зв’язок Харківщини з олімпійським рухом та Олімпійськими іграми. Надано дані та архівне відео про олімпійські перемоги найтитулованіших харківських спортсменів (ті, що мають дві та більше олімпійських нагород) – Марії Гороховської, Юрія Пояркова, Олексія Баркалова, Людмили Джигалової, Рустама Шаріпова, Яни Клочкової, Валерія Гончарова, Віктора Рубана. Зазначено, що алея, яку відкрито в Академії, налічує 19 портретів випускників-олімпійців Академії. 

Після лекції викладачі провели онлайн Олімпійську вікторину. Студенти активно надавали відповіді на запитання у чаті.

Загалом в онлайн-лекції взяли участь понад 100 студентів першого курсу. У підсумку проведення онлайн-вікторини виявили найкращих, яких заохочено призами від Відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації «Спортивна студентська спілка України» у Харківській області:

1 місце – Кухаренко Антон (13 група).

2 місце – Щербакова Тетяна (17б група).

3 місце – Матвієнко Світлана (17а група) та Королюк Олексій (13а група).

23 вересня пройшов Олімпійський урок за участю членів Регіонального відділення Олімпійської академії України в Харківській області Таран Л. та Тарасевич О. у Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №159 Харківської міської ради. У заході брали участь учні 4-х та 5-х класів. Школярі із зацікавленістю ознайомилися з інформацією про розвиток олімпійського руху, олімпійські цінності та участь в Олімпійських іграх харківських спортсменів. Наприкінці уроку проведено Олімпійську вікторину та нагороджено найактивніших її учасників.