berezina

Березіна Катерина

спеціаліст психології, викладачка кафедри педагогіки та психології Харківської державної академії фізичної культури, студентка 2 ступеню Харківського інституту гештальта та психодрами, модераторка дивізіону НПА «Сімейна психологія», спеціалістка з сімейної психології в гештальт-підході, спеціалістка в дитячій психології та патопсихології

kotenko

Котенко Світлана

магістр психології, гештальт-терапевтка, спеціалістка з психології травми, терапії тілесності. Має додаткові спеціалізації з арт-терапії, BodyMind терапії. Аспірантка кафедри загальної психології ХНУ ім. В. Н. Каразіна та студентка Міжнародного інституту підвищення кваліфікації, спеціалізація “Травматерапія”. Викладачка кафедри педагогіки та психології Харківської державної академії фізичної культури

На даний момент фахівчині Відділу надають психологічну допомогу та проводять заходи онлайн, за допомогою платформи Zoom. Звернутися можна за контактними даними в Телеграм: https://t.me/svitlana_kotenko (Світлана Котенко) та @MamaArishki (Катерина Березіна).

Новини про заходи Відділу та інша інформація: https://t.me/freuduvidpustci

Як проходить консультація онлайн?

1. Ви можете звернутись за контактними даними до однієї з фахівчинь Відділу.

2. Підбирається час зустрічі з урахуванням вашого графіку.

3. Консультація відбувається на платформі Zoom з дотриманням принципу конфіденційності (інформація, яку ви надаєте фахівцю, не передається третім особам). Тривалість консультації: 50-60 хвилин.

Як підготуватися до консультації онлайн?

1. Підготувати максимально комфортне місце для консультації, де вас ніхто не буде турбувати.

2. Запевнитись в тому, що інтернет-зв’язок є достатньо стійким. В разі форс-мажору можливе також проведення консультації без відео зв’язку чи через мобільний зв’язок (за можливості), а також перенесення зустрічі.

3. Може бути корисним відповісти собі на такі питання:

Коли і чому ви вирішили звернутися до психолога?

Чи маєте ви досвід взаємодії з іншими фахівцями? Якщо так, то який?

Що вас турбує?

Як давно це вас турбує?

Що ви вже робили, щоб упоратися з проблемою? 

Останній пункт не є обов’язковим.

З якими питаннями можна звернутися за консультацією?

Фахівчині Відділу працюють з наступними темами:

1. Складнощі в стосунках в сім’ї, з батьками, колегами, близькими.

2. Стресовий стан, пригніченість, дратівливість, тривожність, втрата інтересу та інші емоційні питання.

3. Складнощі адаптації до академічного середовища, нового місця проживання, колективу, особливостей воєнного часу тощо.

4. Підвищення самооцінки та впевненості.

5. Пошук призначення, професійна орієнтація.

6. Складнощі в прийнятті рішень.

7. Професійне вигорання, втома, відсутність інтересу до навчання та роботи.

8. Зниження концентрації уваги, продуктивності, ефективності запам’ятовування та інші когнітивні проблеми.

9. Самовизначення, пошук себе, визначення власних бажань, здібностей, спрямованостей.

10. Наслідки травмуючих подій


Забезпечення кабінету:
кабінет має одну зону – робочий кабінет практичного психолога та відповідне оснащення.

Призначення кабінету:

Кабінет відділу психологічного супроводу освітнього процесу  розташовано на четвертому поверсі ХДАФК № 414. Колір стін, підлоги, меблі підібрано за принципом використання спокійних, нейтральних тонів, що не викликають додаткових збуджень та роздратованості.

Кабінет має одне приміщення – кімната загальною площею __ кв. метри. Обладнаний робочою зоною для проведення  індивідуальної консультативної, психодіагностичної, корекційної, а також колективної роботи, зокрема, тренінгів. Максимальна наповненість кабінету приблизно 15 осіб.

Оформлення кабінету відділу психологічного супроводу відповідає рекомендованим санітарно-гігієнічним, технічним нормам та естетичним вимогам.

Матеріально-технічне оснащення:

Меблі: письмовий стіл, класна дошка, парти, стільці, шафа, канцелярські приладдя.

Матеріали та документація кабінету:

Нормативно-правова документація: закони України, постанови Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, накази, розпорядження, положення МОН, ГУОН щодо діяльності психологічної служби системи освіти України.

Наказ МОН №1248 від 30.12.2009 Про покращення соціально-педагогічного і психологічного супроводу навчально-виховного процесу у вищих навчальних закладах ІІІ-IV рівнів акредитації

Актами Президента України та Кабінету Міністрів України

Методичне оснащення: особиста психологічна література практичних психологів відділу психологічного супроводу: підручники, психологічна література, МАК, настільні ігри тощо. Кабінет поповнюється навчально-методичною літературою, довідковою інформаційною, обліково-статистичною документацією (плани роботи психологів, розклад заходів, журнали проведення заходів, матеріали психологічних консиліумів, форми статистичної звітності встановленого зразка тощо).

Новини відділу

Зустріч спеціалістів відділу психологічного супроводу освітнього процесу ХДАФК з першокурсниками

27 жовтня 2022 року, відбулася зустріч спеціалістів відділу психологічного супроводу освітнього процесу ХДАФК  зі здобувачами освіти 1-го курсу.  З метою адаптації першокурсників до навчання в ХДАФК розглядалися питанням адаптації до навчання у вищому навчальному закладі в сучасних умовах. Питання адаптації …

Підвищення кваліфікації викладачів кафедри педагогіки та психології

Викладач кафедри педагогіки та психології Котенко Світлана Андріївна завершила навчання за програмами “Тілесний процес у гештальт-терапії”, 03.2021-08.2022 (210 годин, 7 кредитів) та  Програма «Всесвіт гештальту і психодрами. Шлях професіонала», 08-16.07.2022 (46 годин, 1,5 кредити) в Харківському інституті гештальта і психодрами …