Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування)

в Харківській державній академії фізичної культури та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)


  1. У день подання заяви видається наказ по Харківській державній академії фізичної культури (далі Академія) про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.
  2. Наказом по Академії створюється Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) за участі науково-педагогічних працівників, практичного психолога, батьків потерпілого, булера, ректора або проректора з науково-педагогічної роботи Академії та інших зацікавлених осіб.
  3. Уповноважена особа Академії у 3-денний період з моменту отримання заяви скликає засідання Комісії з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування).
  4. Уповноважена особа у разі виникнення підозри, або отримання заяви щодо насильства, булінгу, жорстокого поводження з дитиною/працівником Академії або якщо є реальна загроза його вчинення (удома, з боку однолітків, з боку інших) проводить зустріч із особою, стосовно якої є інформація про жорстоке поводження, намагається розговорити, встановити контакт, довірливі стосунки та надати емоційну підтримку; проявити інтерес, дружелюбність, щирість, теплоту і симпатію, постраждала особа має відчути, що її дійсно чують і розуміють. У процесі розмови, якщо особа підтверджує факт жорстокого поводження чи насильства щодо неї, уповноваженій особі необхідно з’ясувати терміни подій, які відбулися, та отримати їх опис.
  5. Комісія з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування) у 7-денний період з моменту отримання заяви проводить розслідування, з’ясовує всі обставини та за результатами розслідування приймає відповідне рішення та рекомендації. За підсумками роботи комісії складається протокол.
  6. Для прийняття рішення та вжиття відповідних заходів реагування результати проведеного розслідування узагальнюються наказом по Академії.
  7. Якщо випадок цькування був одноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу. Результат розслідування та рішення комісії доводиться ректором або проректором з науково-педагогічної роботи Академії до відома постраждалого. У випадку, якщо постраждалий не згодний з рішенням комісії, ректор або проректор з науково-педагогічної роботи Академії повідомляє про право звернутися із заявою до органів Національної поліції України.
  8. Якщо комісія визнала, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт, то ректором або проректором з науково-педагогічної роботи Академії повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
  9. Уповноважена особа або особа, яка її замінює у разі відсутності відповідно до наказу про склад комісії, згідно з протоколом засідання комісії відповідає за виконання та моніторинг запланованих заходів відновлення та нормалізації психологічного клімату в Академії та визначених рекомендацій для учасників булінгу (цькування).
  10. Рішення Комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) реєструється в окремому журналі (паперовий вигляд) з оригіналами підписів усіх її членів.
  11. Не залежно від рішення комісії, ректор або проректор з науково-педагогічної роботи Академії забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам вищої освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від нього.