Ігри ХХХІІ Олімпіади в Токіо стартують!

23 липня 2021 року в олімпійському Токіо відбудеться урочиста церемонія відкриття Ігор ХХХІІ Олімпіади, на якій прапор України нестимуть найдосвідченіші спортсмени команди – Олімпійська чемпіонка з кульової стрільби Олена Костевич та чемпіон світу з фехтування Богдан Нікішин.

Зазначимо, що вперше в історії проведення Ігор країни-учасниці мають одразу два прапороносця – жінку та чоловіка. Це пов’язано з активною позицією Міжнародного Олімпійського Комітету щодо відстоювання принципів гендерної рівності.

Ігри ХХХІІ Олімпіади в столиці Японії триватимуть до 8 серпня. Майже 11 тисяч атлетів змагатимуться у 33 видах спорту й розіграють 339 комплектів медалей.

Україну представлятимуть 158 олімпійців у 25 видах спорту (30 дисциплінах). Наші спортсмени змагатимуться у бадмінтоні, боксі, боротьбі вільній (та жіночій) греко-римській, важкій атлетиці, велоспорті (шосе, трек, маунтенбайк), веслуванні академічному, веслуванні на байдарках і каное (веслувальному слаломі), гімнастиці спортивній, гімнастиці художній, дзюдо, карате, кінному спорті, легкій атлетиці, плаванні, плаванні артистичному, стрільбі з лука, стрільбі кульовій, стрибках у воду, стрибках на батуті, сучасному п’ятиборстві, тенісі, тенісі настільному, триатлоні та фехтуванні.

18 спортсменів-студентів та випускників у 8 видах спорту представлятимуть на Олімпіаді Академію, а саме:

Синхронне плавання: Федіна Марта, Савчук Анастасія, Алексіїва Марина, Алексіїва Владислава, Сидоренко Ксенія, Яхно Єлизавета, Резнік Катерина, Шинкаренко Аліна.
Легка атлетика: Килипко Марина, Нестеренко Микита.
Важка атлетика: Деха Ірина, Конотоп Каміла.
Бадмінтон: Почтарьов Артем.
Велоспорт: Старікова Олена.
Настільний теніс: Гапонова Ганна.
Веслування на байдарках: Харечко Данііл.
Дзюдо: Зантарая Георгій, Каланіна Єлизавета.

Підтримуємо своїх, вболіваємо за наших!