Наша підтримка – ваша перемога! XVI літні Паралімпійські ігри

24 серпня 2021 року, в день 30 річниці Незалежності України, відбулося урочисте відкриття XVI літніх Паралімпійських Ігор,  які триватимуть до 5 вересня у столиці Японії. 

 

Харківська державна академія фізичної культури щиро бажає Паралімпійській збірній команді України перемог в Токіо!

 

Академію представлятимуть спортсмени в таких видах спорту:

  • легка атлетика

Аджаметова Лейля – аспірантка Академії, заслужений майстер спорту України.

Чемпіонка та бронзова призерка XV літніх Паралімпійських ігор 2016 року (м. Ріо-де-Жанейро).

Дворазова чемпіонка (100 м – із встановленням рекорду світу, 400 м), срібна призерка (200 м – із встановлення рекорду Європи) міжнародного турніру 2016 року.

Триразова чемпіонка світу 2017 року.

Дворазова чемпіонка та срібна призерка Чемпіонату Європи 2018 року.

Дворазова чемпіонка та бронзова призерка Чемпіонату світу 2019 року.

Дворазова срібна призерка Чемпіонату Європи 2021 року. 

 

  • веслування академічне 

Жук Максим – випускник Академії, майстер спорту України міжнародного класу.

Учасник XV літніх Паралімпійських ігор 2016 року (м. Ріо-де-Жанейро).

Бронзовий призер Кубку світу 2016 року.

Чемпіон Кубку світу 2017 року.

Триразовий срібний призер Кубку світу 2019 року.

Срібний призер Чемпіонату Європи 2020 року.

Бронзовий призер Чемпіонату Європи 2021 року.  

 

  • плавання

Веракса Максим – випускник Академії, заслужений майстер спорту України.

Чотириразовий чемпіон та бронзовий призер ХІІІ літніх Паралімпійських ігор 2008 року (м. Пекін). 

Триразовий чемпіон та бронзовий призер XІV літніх Паралімпійських ігор 2012 року (м. Лондон).

Чемпіон та дворазовий бронзовий призер XV літніх Паралімпійських ігор 2016 року (м. Ріо-де-Жанейро).

Дворазовий чемпіон та срібний призер Чемпіонату світу 2013 року.

Дворазовий чемпіон Європи 2014 року.

Чемпіон світу 2015 року.

Чемпіон та бронзовий призер Чемпіонату Європи 2016 року.

Дворазовий срібний та бронзовий призер Чемпіонату Європи 2018 року. 

Чемпіон та срібний призер Чемпіонату світу 2019 року. 

Чемпіон та дворазовий срібний призер Чемпіонату Європи 2021 року. 

 

Крипак Максим – випускник Академії, заслужений майстер спорту України.

Багаторазовий чемпіон та багаторазовий срібний призер XV літніх Паралімпійських ігор 2016 року (м. Ріо-де-Жанейро).

Багаторазовий чемпіон та триразовий срібний призер Чемпіонату Європи 2018 року.

Багаторазовий чемпіон та срібний призер Чемпіонату світу 2019 року. 

Багаторазовий чемпіон та срібний призер Чемпіонату Європи 2021 року. 

 

Кліпперт Сергій – випускник Академії, заслужений майстер спорту України.

Дворазовий чемпіон та срібний призер XІІ літніх Паралімпійських ігор 2004 року (м. Афіни).

Дворазовий срібний призер та багаторазовий бронзовий призер XІІІ літніх Паралімпійських ігор 2008 року (м. Пекін).

Дворазовий бронзовий призер XІV літніх Паралімпійських ігор 2012 року (м. Лондон).

Чемпіон XV літніх Паралімпійських ігор 2016 року (м. Ріо-де-Жанейро).

Дворазовий бронзовий призер Чемпіонату світу 2013 року.

Срібний та бронзовий призер Чемпіонату Європи 2014 року.

Срібний призер Чемпіонату світу 2015 року.

Чемпіон Європи 2016 року.

Срібний призер чемпіонату Європи 2018 року.

Чемпіон світу 2019 року. 

 

Вербова Марина – студентка магістратури Академії, майстер спорту України міжнародного класу.

Бронзова призерка XV літніх Паралімпійських ігор 2016 року (м. Ріо-де-Жанейро).

Срібна призерка чемпіонату Європи 2014 року.

Чемпіонка та дворазова бронзова призерка Чемпіонату Європи 2016 року.

Чемпіонка, срібна та бронзова призерка Чемпіонату Європи 2018 року. 

Чемпіонка та дворазова срібна призерка Чемпіонату світу 2019 року. 

Чемпіонка та срібна призерка Чемпіонату Європи 2021 року. 

 

Сафонова Юлія – студентка 2 курсу Академії, майстер спорту України.

Учасниця Чемпіонату Європи з плавання 2021 року.

Дебютантка XVІ літніх Паралімпійських ігор 2020 року.