Історія факультету

Факультет спортивних ігор засновано у 1989 році. З 1991 року його перейменовано на спортивно-педагогічний, а з 1996 – факультет спортивних ігор та одноборств.

Першими керівниками факультету були:

Пелипак Віктор Петрович – перший декан факультету, доцент, майстер спорту з волейболу та баскетболу; з 1994 року факультет очолив Приходько Іван Іванович – професор, кандидат педагогічних наук; з 1995 року деканом факультету призначено Єфімова Олександра Андрійовича – доцента кафедри спортивних та рухливих ігор, суддю національної категорії з баскетболу.

 

З 2007 року факультет спортивних ігор та одноборств очолює Перевозник Володимир Іванович – доцент, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, професор кафедри футболу та хокею. Дипломант обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» у номінації «Декан факультету» у 2008, 2012 роках.

 

image003

Декан факультету
Перевозник Володимир Іванович

доцент, кандидат наук з фізичного виховання та спорту,
професор кафедри футболу та хоккею
Телефон: (057) 705–06–15

image005

Заступник декана
Паєвський Володимир Валерійович

доцент кафедри спортивних та рухливих ігор, кандидат наук з фізичного виховання та спорту,суддя міжнародної категорії з волейболу

image008

Шакун Карина Денисівна

диспетчер деканату

image010

Сидоренко Світлана Іванівна

диспетчер деканату

За час існування деканату заступниками деканів були: Єфімов  Олександр Андрійович – доцент кафедри спортивних та рухливих ігор; Перевозник  Володимир Іванович – доцент кафедри футболу та хокею; Олійник Владислав Миколайович – старший викладач кафедри одноборств; нині заступником декана є Паєвський   Володимир Валерійович – доцент, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент кафедри спортивних та рухливих ігор, суддя міжнародної категорії з волейболу. Методистами деканату з 1994 року працювали Світлана Яківна Усік та Наталія Юріївна Кійко; з 2012 року Олена Миколаївна Головачова, Тетяна Євгеніївна Соколова,  з 2017 року – Альона Станіславівна Леонтьєва, з 2019 року – Шакун Карина Денисівна, з 2021 року – Сидоренко Світлана Іванівна. 

Діяльність факультету пов’язана з підготовкою висококваліфікованих спортсменів з багатьох видів спорту, зокрема, футболу, хокею,  баскетболу, волейболу, гандболу, тенісу, бадмінтону, важкої атлетики, боксу, кікбоксінгу, дзюдо, самбо, боротьби вільної та греко-римської.

До складу факультету спортивних ігор та одноборств входять кафедри:

Оголошення факультету

Шановні вступники денної форми навчання, освітнього ступеню – Бакалавр! спеціалізацій: східні одноборства, боротьба, дзюдо, самбо, волейбол, теніс, баскетбол, футбол, хокей, бокс, кікбоксинг, важка атлетика Запрошуємо Вас на зустріч з Деканом факультету «Спортивних ігор та одноборств» – Перевозником Володимиром Івановичем, де …

За роки існування факультет досяг певних успіхів у навчальній, науково-дослідній, виховній, а також у спортивній діяльності. На факультеті працюють викладачі високої кваліфікації, з яких 1 доктор наук, 22 кандидатів наук, 2 заслужених працівники фізичної культури і спорту, 4 заслужених тренерів, 6 суддів міжнародної категорії, 8 суддів національної категорії та 3 майстри спорту міжнародного класу.

З 2004 року кафедрою спортивних та рухливих ігор і кафедрою єдиноборств проводиться щорічна наукова конференція «Проблеми і перспективи розвитку спортивних ігор та одноборств у закладах вищої освіти».

Студенти та випускники факультету беруть активну участь у змаганнях високого рівня – Олімпійських іграх: Тадеєв Ельбрус – вільна боротьба – бронзова медаль (1992, Барселона) та золота медаль (2004, Афіни), Петренко Сергій – хокей – золота медаль (1992, Альбервіль), Машуренко Руслан – дзюдо та Данільченко Сергій – бокс – бронзові медалі (2000, Сідней); чемпіонатах Світу та Європи – 158 спортсменів. Більшість студентів є учасниками чемпіонатів України, Всесвітніх Універсіад та Спартакіад, переможцями змагань міжнародного та національного рівнів з різних видів спорту, переможцями та учасниками різноманітних творчих конкурсів.

Навчання на факультеті здійснюється за  спеціальністю 017 Фізична культура і спорт.

Основною метою діяльності факультету є забезпечення необхідних умов для отримання здобувачами бакалаврського рівня вищої освіти, якісної підготовки наукових спеціалістів вищої кваліфікації, яка ґрунтується на сучасному рівні знань та наукових досліджень, а також виховання професіоналів, які спроможні успішно працювати в конкурентному середовищі в Україні та за її межами.

Основні завдання діяльності факультету:

– Організація, координація і контроль навчальної, навчально-методичної роботи зі студентами.

– Удосконалення навчально-методичного забезпечення навчального процесу і контроль за роботою підпорядкованих факультету кафедр.

– Організація наукових досліджень, контроль за ними та підготовка науково-педагогічних кадрів на підпорядкованих факультету кафедрах.

– Координація культурно-масової, спортивної і виховної роботи, дозвілля та побуту студентів, стипендіального забезпечення студентів відповідно до чинних положень.

Щороку факультет випускає студентів з кваліфікацією бакалавр. Випускники факультету працюють тренерами в дитячих спортивних школах, викладачами вищих навчальних закладів, учителями фізичної культури як України, так і країн близького та дальнього зарубіжжя. Їхній успішній роботі з обраної спеціальності сприяє теоретична і практична підготовка, що забезпечується навчальними планами факультету.

Традиційними стали на факультеті зустрічі з відомими діячами галузі фізичної культури і спорту, олімпійськими чемпіонами, тренерами. Це незабутні виступи М. Маркевича, Ю. Пояркова, Е. Тадеєва та інших. Яскравою палітрою в житті факультету стали творчі вечори. Це, зокрема, Дні факультету та інші свята, які проводяться у місті та області. Патріотичне виховання студентів факультету спортивних ігор та одноборств – один із головних аспектів виховання молоді.

Телефон факультет спортивних ігор та одноборств

057-705-06-15