Історія кафедри У 1979 році створено факультет фізичного виховання, якій входив у склад інституту фізичної культури м Києва. З 1979 року й дотепер кафедра зимових видів спорту, велоспорту та туризму пройшла декілька етапів становлення. На початку 1979 року створено кафедру лижного і водних видів спорту, а 1981 року створено окрему кафедру водних видів спорту.

У 1989 році паралельно з кафедрою лижного спорту створена кафедра велосипедного спорту. У 1996 році під керівництвом професора Мулика В.В створюється кафедра зимових видів спорту, велоспорту та туризму, до складу якої приєдналася також спеціалізація «Спортивний туризм», а з 2002 по 2020 рр. – спеціалізація «Автомотоспорт». За період існування кафедри керівниками були:

image001

з 1979 по 1995 рр.

БЛЕЩУНОВ Микола Володимирович к.б.н., професор

image003

з 1989 по 1994 рр.

БАГІЯНЦ Альберт Олександрович доцент, Заслужений тренер СРСР та України

image005

з 1995 по 1995 рр.

ХОХЛОВ Геннадій Граціанович к.фіз.вих, професор, Заслужений працівник фізичної культури та спорту

image007

з 1996 по 2015 рр.

МУЛИК Вячеслав Володимирович д.фіз.вих., професор Заслужений працівник фізичної культури та спорту

image009

з 2015 р. донині

МУЛИК Катерина Віталіївна д.пед.н., професор

Науково-педагогічні працівники та лаборанти

image009

Мулик Катерина Віталіївна

Завідувач кафедри зимових видів спорту, велоспорту та туризму, професор кафедри, доктор педагогічних наук, професор
image012

Бершов Сергій Ігорович

Доцент кафедри зимових видів спорту, велоспорту та туризму
image014

Булашев Олександр Якович

Професор кафедри зимових видів спорту, велоспорту та туризму, кандидат медичних наук, ст. науковий співробітник
image018

Гриньова Тетяна Іванівна

Доцент кафедри зимових видів спорту, велоспорту та туризму, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент
Дорофеева Т.И..jpg 1

Дорофєєва Тетяна Іванівна

Доцент кафедри зимових видів спорту, велоспорту та туризму, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент
image022

Котляр Сергій Миколайович

Доцент кафедри зимових видів спорту, велоспорту та туризму, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент
image024

Пруднікова Марина Сергіївна

Доцент кафедри зимових видів спорту, велоспорту та туризму, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент
image026

Сидорова Тетяна Вячеславівна

Доцент кафедри зимових видів спорту, велоспорту та туризму, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент
image016

Горіна Вікторія Вікторівна

Старший викладач кафедри зимових видів спорту, велоспорту та туризму.
image028

Топорков Олександр Миколайович

Доцент кафедри зимових видів спорту, велоспорту та туризму, кандидат наук з фізичного виховання та спорту
image030

Юшевич Наталія Вікторівна

Викладач кафедри зимових видів спорту, велоспорту та туризму
image032

Багіянц Алла Миколаївна

Старший лаборант, Заслужений майстер спорту СРСР з велосипедного спорту

Новини кафедри

Я текстовий блок . Натисніть кнопку Змінити , щоб змінити цей текст . Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Навчально-методична робота

Теорія та методика обраного виду спорту (велоспорт) 1, 2 курс − Горіна В.В.

Теорія та методика обраного виду спорту (велоспорт) 3,4 курс − Пруднікова М.С.

Теорія та методика обраного виду спорту (спортивний туризм) 1 курс − Топорков О.М.

Теорія та методика обраного виду спорту (спортивний туризм) 2 курс − Гриньова Т.І.

Теорія та методика обраного виду спорту (спортивний туризм) 3 курс − Топорков О.М.

Теорія та методика обраного виду спорту (спортивний туризм) 4 курс − Бершов С.І.

Теорія та методика обраного виду спорту (л/спорт)1 курс − Котляр С.М.

Теорія та методика обраного виду спорту (л/спорт) 2 курс, 2 курс (на базі молодшого спеціаліста) − Сидорова Т.В.

Теорія та методика обраного виду спорту (лижний спорт) 3 курс − Котляр С.М.

Теорія та методика обраного виду спорту (лижний спорт) 4 курс − Мулик К.В.

Підвищення спортивної майстерності в обраному виді спорту (велоспорт) 1,2 курс − Горіна В.В.

Підвищення спортивної майстерності в обраному виді спорту (спортивний туризм) 1 курс −Топорков О.М.

Підвищення спортивної майстерності в обраному виді спорту (спортивний туризм) 2, 3 курс − Гриньова Т.І.

Підвищення спортивної майстерності в обраному виді спорту (лижний спорт) 1 курс – Котляр С.М.

Підвищення спортивної майстерності в обраному виді спорту (лижний спорт) 2 курс − Сидорова Т.В.

Підвищення спортивної майстерності в обраному виді спорту (лижний спорт) 2 курс (на базі молодшого спеціаліста) − Дорофеєва Т.І., Корнієнко В.В.

Підвищення спортивної майстерності в обраному виді спорту (лижний спорт) 3 курс – Котляр С.М., Корнієнко В.В.

Підготовка суддів з видів спорту (велоспорт) 3 курс − Пруднікова М.С.

Організація туристсько-оздоровчої діяльності − Мулик К.В., Булашев О.Я., Бершов С.І., Гриньова Т.І., Пруднікова М.С., Дорофеєва Т.І., Топорков О.М., Горіна В.В., Сова М.А., Корнієнко В.В., Нестеренко А.Ю.

Лижний спорт та спортивний туризм − Мулик К.В., Булашев О.Я., Сидорова Т.В., Котляр С.М., Пруднікова М.С., Гриньова Т.І., Дорофеєва Т.І., Топорков О.M., Бершов С.І., Горіна В.В., Сова М.А., Корнієнко В.В., Юшевич Н.В., Багіянц С.А., Михайлюк О.М., Нестеренко А.Ю.

Теорія та методика викладання лижного спорту та спортивного туризму − Мулик К.В., Булашев О.Я., Сидорова Т.В., Котляр С.М.

 

Рівень вищої освіти: другий (магістерський)

Сучасні технології підготовки в обраному виді спорту (лижний спорт) магістратура – Сидорова Т.В.

Сучасні технології підготовки в обраному виді спорту (спортивний туризм) магістратура – Мулик К.В.

Туристична оздоровча діяльність − Мулик К.В., Горіна В.В.

 

Рівень вищої освіти: третій (освітньо-науковий)

Формування та управління науково-дослідницькими проєктами − Мулик К.В.

Наукова-дослідна робота конференції, наукові семінари, тема кафедри (додати інформацію про аспірантів)

Тема НДР кафедри: «Оптимізація тренувального процесу в циклічних та екстремальних видах спорту (Optimization of training process in cyclic and extremal sports)» на 2019-2023 рр. (номер державної реєстрації 0119U100439).

Науковий керівник: Мулик Катерина Віталіївна.

Конференції кафедри на 2020-2021 н.р.:

VІІ Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція «Основи побудови тренувального процесу в циклічних та екстремальних видах спорту».

Термін проведення 7.04.2021.

Співорганізатори заходу: Херсонський державний університет, Житомирський державний університет імені Івана Франка.

 

Аспіранти кафедри: 1 курс навчання – Пономаренко Олена, науковий керівник к.фіз.вих, доцент Скалій Олександр. Тема дисертаційної роботи «Навчання техніці їзди на велосипеді учнів молодшої школи (на прикладі системи освіти Польщі)».

Відомі спортсмени

Олександр Ажиппо

Ажиппо Олександр Юрійович РЕКТОР ХДАФК доктор педагогічних наук, професор

image036

Корж Віктор Петрович перший заступник голови ФСТ «Динамо» України, генерал-майор міліції, народний депутат України 5 та 6 скликань, Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту (1 грудня 2006 – 18 грудня 2007), віце-президент НОК України, доктор медичних наук.

image038

Жданов Василь Іванович З 2005 по 2010 рік відповідав за питання спорту і туризму в Адміністрації Харківської області.

Відомі спортсмени кафедри:

ПІП Спортивне Звання Вид спорту Досягнення
Бабіч Олег МСМК Біатлон Срібний призер Чемпіонату Європи-1998р., дворазовий срібний призер Всесвітньої зимової Універсіади-1999, 2001.
Багіянц Алла ЗМС Трек Чемпіонка світу, триразова чемпіонка СРСР, чемпіонка Спартакіади народів СРСР, триразова володарка кубку СРСР.
Білосюк Іван КМС Лижні гонки Учасник Олімпійських ігор Турін-2006.
Білосюк Мирослав МС
Бушева Катерина КМС Скелелазіння Призер молодіжної Першості світу, чемпіон та призер Першості України.
Бушева Олена МС Скелелазіння Чемпіонка України 1998р., володар кубку України 1999-2007рр., багаторазовий призер Чемпіонатів та Кубків України, переможець міжнародних турнірів Мастерс–кап 2005, 2006, 2007 рр.
Вінокуров Олександр МСМК Трек Володар Кубку світу, дворазовий переможець Чемпіонату Європи, 8-кратний чемпіон України, багаторазовий учасник чемпіонатів світу.
Глигало Андрій МС Картинг Бронзовий призер чемпіонату України.
Гончаренко Іван МС С/орієнтування Бронзовий призер чемпіонату України 2004.
Гранковська Світлана ЗМС Трек Учасник Олімпійських ігор 2004 р., багаторазова чемпіонка світу, 3-разова володарка Кубку світу,10-разова чемпіонка Росії
Гуменяк Михайло МС Лижні гонки Учасник Олімпійських ігор Турін 2006 р., бронзовий призер Всесвітньої Універсіади 2005 р.
Гусак Ігор МС Скелелазіння Багаторазовий переможець Кубків України, призер Чемпіонату України .
Данилова Анастасія МС С/орієнтування Чемпіон України, багаторазовий призер Кубків та Чемпіонатів України.
Данілов Олександр МС С/орієнтування Чемпіон України, багаторазовий призер Кубків та Чемпіонатів України.
Джепаров Юрій МСМК Мотокрос Срібний призер етапу Чемпіонату Європи, Чемпіон України.
Евпак Валентина МСМК Шосе 4 місце в Олімпійських іграх 1988,  дворазова чемпіонка СРСР.
Еккерт Артем   Мотокрос Бронзовий призер чемпіонату України.
Жданов Василь ЗМС Шосе Чемпіон світу, чемпіон СРСР.
Завалій Тетяна МС Лижні гонки Учасниця Олімпійських ігор Турін-2006р., багаторазовий призер чемпіонатів та кубків України.
Захарова Ольга МСМК Скелелазіння Чемпіонка світу 1999 р., переможниця фіналів кубків світу 1998,1999 та 2001 рр., 2000 р. – срібний призер кубка світу, срібний призер чемпіонату Європи 2002 р., багаторазова чемпіонка та призер Кубків чемпіонатів України.
Зинов’єв Олександр ЗМС Шосе Чемпіон світу, чемпіон СРСР.
Змієвський Олександр МСМК Шосе Бронзовий призер чемпіонату світу (юніори),чемпіон СРСР.
Іванов Володимир   Лижні гонки Бронзовий призер Паралімпійських ігор 2002 р., срібний призер Всесвітньої Універсіади 2001 р., срібний призер чемпіонату світу з лижеролерів, багаторазовий чемпіон та призер Чемпіонатів України.
Квачук Олександр МСМК Шосе Чемпіон світу серед юніорів, чемпіон України.
Корж Віктор МСМК Трек Чемпіон СРСР.
Кратов Олександр МС С/орієнтування Багаторазовий  призер Першості, Чемпіонатів та кубків України.
Кулачковський Віталій МСМК Трек Учасник чемпіонатів світу, Європи, срібний призер етапу кубку Європи,  багаторазовий чемпіон України.
Лейбюк Роман МС Лижні гонки Учасник Олімпійських ігор 2002 та 2006р., золота, срібна та бронзова медаль Всесвітніх Універсіад 2001 та 2005 рр., учасник чемпіонатів світу, багаторазовий чемпіон та призер Чемпіонатів України.
Лук’яненко Віталій інваспорт Лижні гонки Переможець та срібний призер Паралімпійських ігор 2006р., бронзовий призер Паралімпійських ігор 2002 р., дворазовий срібний призер Чемпіонату світу 2003 р.
Мурашко Максим МС Картинг Срібний призер Чемпіонату України.
Мурашковський Андрій МС Картинг Бронзовий призер Чемпіонату України.
Нестеренко Лада МС Лижні гонки Учасник Всесвітніх Універсіади. 1999., 2001, 2003рр., дворазова чемпіонка світу з лижоролерів 2002 р., учасник чемпіонатів світу, багаторазова чемпіонка України.
Онопрієнко Павло МС Скелелазіння Чемпіон  України, дворазовий володар Кубку України 2004 та 2006 рр. та 10-разовий призер Кубку та Чемпіонатів України.
Осіпов Максим МС Скелелазіння Чемпіон світу серед юніорів 2006 та 2007 рр., срібний призер чемпіонату світу серед юніорів 2004 р., дворазовий переможець  першості України 2006 та 2007 рр.,срібний призер чемпіонату України 2007 р.
Попова Ірина МСМК МТБ Чемпіонка Європи, переможець етапів кубку Світу та Європи.
Примак Олександр МС Біатлон Срібний призер Всесвітньої Універсіади 1996р, чемпіон України 1998 р.
Пруднікова Марина МСМК Шосе Призер спартакіади народів СРСР 1991 р., багаторазова чемпіонка України, призер чемпіонатів Росії 1995-96 рр., переможець етапів кубків світу 1995-1996 рр., учасник чемпіонатів світу 1991-1996 рр.
Пуцко Олександр МС Лижні гонки Учасник Олімпійських ігор 2006 р.,бронзовий призер Всесвітньої Універсіади 2005.р., учасник чемпіонатів світу, чемпіон України, призер та володар Кубку України.
Репко Олена ЗМС, МСМК Скелелазіння Триразова чемпіонка світу 2001, 2003, 2005 рр., срібний призер чемпіонату світу 1999 р., дворазовий переможець та бронзовий призер Кубку світу 2000, 2002 та 2003рр., дворазова чемпіонка Європи 2000,2002р.р.,багаторазова чемпіонка України 1999-2007 рр., срібний призер Всесвітніх ігор 2005 р. з неолімпійських видів спорту.,  нагороджена орденом «княгині Ольги 3ст.».
Рубан Сергій МСМК Трек Дворазовий володар Кубку світу, бронзовий призер чемпіонату Європи, багаторазовий переможець чемпіонатів Росії та України, учасник чемпіонату світу.
Сакірка Антоніна МС Біатлон Дворазова чемпіонка СРСР.
Салімов Олександр МС Скелелазіння Чемпіон Світу 2001 р., срібний призер Першості світу серед юніорів 2002 р., чемпіон України.
Свергун Ігор МСМК Альпінізм Учасник 9 гімалайських експедицій. Здійснив 7 сходжень на 6 вершин вище 8000 м., двічі на Еверест. Чемпіон СРСР 1989 р., багаторазовий чемпіон та призер чемпіонатів України, нагороджений орденами «За особисту мужність»,  «За заслуги перед Вітчизною 3ст.», «За мужність 3ст.».
Синюков Сергій МСМК Шосе Призер чемпіонату світу серед військових, 8-развоий чемпіон України.
Синюков Юрій МСМК Шосе Дворазовий чемпіон України.
Співак Ігор   Лижні гонки Бронзовий призер Всесвітньої Універсіади 1996 р.
Старікова Олена МСМК Трек Срібний призер чемпіонату Світу 2019 р. (трек). Чемпіонка та бронзовий призер чемпіонату Європи 2020 р. (трек), срібний та бронзовий призер чемпіонату Європи 2019 р. (трек), срібний призер чемпіонату Європи 2018 р. (трек). Переможець кубків Світу та Європи (трек).
Тараненко-Тереля Ірина   Лижні гонки 4 місце – Олімпійські ігри 1998 р., чемпіонка Всесвітньої Універсіади, бронзовий призер чемпіонату світу, багаторазова чемпіонка України.
Трудов Микола МСМК Трек Срібний призер чемпіонату світу, дворазовий чемпіон СРСР.
Ушкварок Павло МС С/орієнтування Бронзовий призер чемпіонату світу серед студентів 2004р., переможець чемпіонату Європи 2001 р., багаторазовий чемпіон та призер чемпіонатів та кубків України.
Чернега Володимир МС Шорт-трек Багаторазовий чемпіон України, учасник чемпіонатів світу та Європи, учасник Всесвітніх універсіад.
Чехунова Марина МС С/орієнтування Переможець та срібний призер Дефлімпійських ігор Сідней-2005р., переможець Кубку Європи 2004 р., чемпіонка України.
Чуб Олександр МС ВМХ Дворазовий чемпіон України.
Чуйко Іван МС Гірськолижний спорт Чемпіон України 1998 р.
Юрік Олександр МС С/орієнтування Переможець Дефлімпійських ігор Сідней-2005 р., чемпіон України.
Якименко Олександр МСМК Маунтінбайк Бронзовий призер чемпіонату Європи, багаторазовий чемпіон України, учасник етапів кубку світу та Європи.
Якимчук Віта МСМК Лижні гонки

Срібна та бронзова медаль Всесвітніх Універсіад 2007 р. та 1999 р. Учасниця Олімпійських ігор 2002 р. та 2007 р.,

учасник чемпіонатів світу, багаторазова чемпіонка України.

Яковлєв Євген МС Шорт-трек Учасник Олімпійських ігор 1998р, учасник чемпіонатів світу, багаторазовий чемпіон України
Ярещенко Євген   Мотокрос Бронзовий призер чемпіонату України.