Кафедра олімпійського і професійного спорту була заснована у 1995 році.
Кафедра здійснює фундаментальну підготовку студентів на 3 освітніх рівнях: бакалавр, магістр, аспірантура за напрямом підготовки 017 «Фізична культура і спорт».
Науково-педагогічні працівники
Мулик Вячеслав Володимирович
Друзь Валерій Анатолійович
Камаєв Олег Іванович
Градусов Володимир Олексійович
Мішин Максим Володимирович
Кийко Андрій Сергійович
Гращенкова Жанна Вікторівна
Пугач Ярославна Ігорівна
Окунь Дар’я Олександрівна
Кононенко Марина Андріївна
Новини кафедри
Кубок України з фігурного катання на ковзанах, м. Одеса
З 7 по 8 квітня 2021 року в м. Одесі відбувся Кубок України з фігурного катання на ковзанах. Вітаємо володарів Кубку України – танцювальний дует Єлизавету Крапівну та Єфременка Данила, студента 1 курсу кафедри олімпійського та професійного спорту!
Всеукраїнська акція “Олімпійська книга”
З 22 по 31 березня 2021 року в Академії проведено Всеукраїнську акцію «Олімпійська книга», яка була присвячена Міжнародному дню спорту «Спорт на благо розвитку та миру» та 125-річчю проведення Ігор І Олімпіади 1896 року в Афінах (Греція, 06-15.04.1896). Основна мета акції полягала …
Олімпійська вікторина
11 грудня 2020 року у Харківській державній академії фізичної культури проведено Олімпійську вікторину з нагоди 30-річчя Національного олімпійського комітету України, 20-річчя відділення НОК України в Харківській області та 25-річчя кафедри олімпійського і професійного спорту. На заході були присутні: голова відділення …
Навчально-методична робота
Кафедра здійснює викладання на чотирьох факультетах академії наступних навчальних дисциплін:
- «Олімпійська освіта»;
- «Олімпійський та професійний спорт»;
- «Паралімпійський спорт»;
- «Адаптивний спорт»;
- «Загальна теорія підготовки спортсменів»;
- «Теорія та методика юнацького спорту»;
- «Теорія і методика спортивної підготовки»;
- «Теорія та методика науково-педагогічних досліджень у спорті»;
- «Методи досліджень у фізичній культурі і спорті»;
- «Фізкультурно-спортивні споруди»;
- «Сучасні технології підготовки у обраному виді спорту»;
- «Інноваційні аспекти у професійній діяльності тренера»;
- «Теорія системного підходу у професійній діяльності»;
- «Моделювання у спортивній діяльності»;
- «Комплексні наукові дослідження у спорті»;
- «Використання технічних засобів у підготовці спортсменів високої кваліфікації»;
- «Сучасні теоретико-методичні аспекти фізичної культури і спорту»;
- «Особливості системного підходу в управлінні»;
- «Сучасні наукові дослідження у спортивній діяльності та фізичній культурі»;
- «Науково-методичний супровід підготовки спортсменів».
Кафедра керує ознайомчою практикою (1 курс), організаційно-управлінською практикою (2 курс), практикою за фахом «Спорт» (4 курс), магістерською практикою (2 курс, магістратура).
Науково-дослідна робота
Основні пріоритетні напрями наукової діяльності кафедри:
- розвиток спортивного та олімпійського руху на Харківщині;
- удосконалення системи підготовки тренерських кадрів з олімпійських видів спорту за рахунок інформаційно-освітніх та інноваційних ресурсів системи освіти;
- виявлення гендерних відмінностей спортсменів у олімпійських видах спорту;
- формування професійної компетентності майбутніх тренерів;
- удосконалення спортивної підготовки спортсменів в спортивно-технічних та прикладних видах спорту;
- система побудови тренувального процесу з залученням осіб з інвалідністю та кваліфікованих спортсменів в паралімпійському спорті.
Викладачі кафедри приймають активну участь у науковій роботі.
До складу спеціалізованої вченої ради К 64.862.01 ХДАФК входять: В.В.Мулик – голова, О.І.Камаєв та В.О.Градусов – члени спеціалізованої вченої ради.
О.І.Камаєв є заступником голови експертної ради з питань проведення експертизи дисертаційних робіт з фізичного виховання та спорту ДАК України.
Під керівництвом: д.фіз.вих., професора В.В.Мулика було підготовлено та захищено 15 кандидатських дисертацій; д.фіз.вих., професора О.І.Камаєва захищено 8 кандидатських дисертацій; к.п.н, доцента В.О.Градусова – 3 кандидатських дисертацій.
До складу редакційних колегій наукових журналів входять 3 викладача: В.В.Мулик – фаховий журнал «Слобожанський науково-спортивний вісник» (Харків); О.І.Камаєв – фаховий журнал «Слобожанський науково-спортивний вісник» (Харків), науково-методичний журнал «Экстремальная деятельность человека» (Москва), наукове фахове видання «Науковий часопис НПУ імені М.П.Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (Фізична культура і спорт)» (Київ); М.В.Мішин – науковий електронний журнал «Спортивні ігри» (Харків).
Кафедра олімпійського і професійного спорту здійснює виконання науково-дослідної роботи (2016-2020 рр.) за темою «Удосконалення тренувального процесу спортсменів з обмеженими можливостями в різних видах спорту» (держ.реєстр. номер 0116U008944) – керівник проекту В.В.Мулик, відповідальний виконавець М.В.Мішин. Кафедра, в рамках наукової теми, має наявність договорів про співпрацю з комунальною установою «Харківський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Харківської обласної ради, комунальним закладом «Дитячо-юнацька спортивна школа інвалідів Харківської обласної ради».
В перспективах наукової роботи кафедри є участь у проекті прикладного дослідження «Система побудови тренувального процесу з залученням осіб з інвалідністю та кваліфікованих спортсменів в паралімпійському спорті» (автори проекту: Камаєв О.І., Мулик В.В., Мішин М.В., Таран Л.М., Котляр С.М., Нестеренко А.Ю.).
Неодноразово кафедрою було проведено ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму підготовки «Спорт», зі спеціальності «Спорт (за видами)», а викладачами кафедри були підготовленні 1 переможець та 5 призерів. До складу журі Всеукраїнської студентської олімпіади входили викладачі кафедри: доцент Л.М.Таран, доцент В.О.Градусов.
В останні роки професорсько-викладацький склад кафедри бере активну участь у реалізації щорічних планів і довгострокових програм Регіонального відділення Олімпійської Академії України в Харківській області та Харківського центру олімпійської освіти та досліджень. Форми роботи у цьому напрямку різноманітні. Це семінари, вікторини, «круглі столи» і регулярні виступи перед молоддю в школах, коледжах, закладах вищої освіти з метою розповсюдження олімпійських ідеалів і принципів.
Педагогічний колектив кафедри має все необхідне для того, щоб на високому професійному рівні з честю виконувати покладені на нього колективом академії завдання.